SAHİPLENDİRİLMEYİ BEKLEYEN YAVRU KEDİ :

.... SAHİPLENDİRİLDİ ....

Bir hayvansever tarafından sokakta bulunan ve yüksek ateş belirtisiyle kliniğimize getirilen bu yavru kediye antibiyotik tedavisi uygulandı. Daha sonra iç ve dış parazit tedavileri ve kist aşısı yapıldı.

Bir müddet sokakta bakılan yavru kedi, havaların soğuması ve yağmurların başlaması üzerine hayvansever tarafından eve alındı. Ancak kişisel sağlık problemleri sebebiyle kediyi uzun süre evde barındırmaları mümkün olmadığından bu sevimli yavru kediye bakacak bir aile arıyorlar.

Birkaç farklı kedi türünün karışımı olan yavru kedimizin cinsiyeti dişi ve şu an tahminen üç buçuk dört aylık. Son derece yumuşak huylu ve eğitilebilir bu oyuncu kedi hakkında isterseniz detaylı bilgiyi şu an kendisine bakan aileden alalım.

Merhaba,
Yavru kediyi bulduğumuzda ateşler içerisindeydi. Sağlık problemlerimiz sebebiyle kediyi evde bakabilmemiz mümkün değildi. Tedavisini yaptırdıktan sonra sokakta bakmaya devam ederiz diye düşünmüştük. Ancak havaların soğuması sebebiyle geçici olarak onu eve almak zorunda kaldık.

Daha önce de kedi baktığımız için kediler hakkında bir hayli bilgi birikimimiz vardı. Ancak bu yavru kedi (şu an biz onu kırçıl diye çağırıyoruz) bildiklerimizi bize çok çabuk unutturdu. Bir kedinin bu kadar kolay eğitilebileceğini hayal bile edemezdik.

Tuvalet eğitimini alması bir kaç saniye bile sürmedi. Patilerini tutarak kedi kumunu bir kaç kere eşelememiz yetti. Evin içerisinde girmesi ve girmemesi gereken yerleri öğrenmesi için bir iki kere "hayır" demek yetti de artı bile. Bir iki kere çiçeklerin içerisindeki toprakları eşelediğini gördük. "Hayır" dedikten sonra bir daha yapmadı.

Evdeki ilk yabancılığını üzerinden attıktan sonra oyunculuk konusunda bütün hünerlerini göstermeye başladı. Alüminyum folyodan yaptığımız bir top, küçük bir yumak, küçük bir bambi ayıcık onun için çok şeyler ifade ediyor. Tabi bir de yanağının okşanmasına bayılıyor.

Dışarıyı da özlemiyor değil hani. Pencereden dışarıyı seyretmeyi çok seviyor. Ancak dışarda yaşamını sürdürmesi bize çok zor geliyor. Son derece narin bir yapısı var. Hiç sokak kedisi gibi durmuyor. Onu gördüğümüz andan itibaren hiç sokaklara yakıştıramadık zaten. Bütün sevgisini kendisini sahiplenecek bir aile ile paylaşmaya hazır. Biz onunla geçirdiğimiz bir kaç günde bunu hissetik ve gördük.