HİZMETLERİMİZ:

 • Aşı ve aşı takibi : Evcil hayvanların hertürlü ithal aşıları yapılmakta, aşı tekrarlama zamanları telefon ya da SMS yoluyla bildirilmektedir.
 • Muayene : Veteriner kliniğimizde kedi köpek başta olmak üzere süs kuşları, tavşan, hamster, sürüngenler, yabani kanatlılar, maymun ve sincap gibi hayvanların muayeneleri yapılmaktadır.
 • Teşhis-Tedavi: Kliniğimize getirilen hastaların muayeneleri yapılır, gerekirse yardımcı muayene yöntemleri(röntgen, kan ,idrar, dışkı tahlilleri v.s.) kullanılır. Hastalığın seyri ve prognozu hakkında hasta sahibi bilgilendirilir.
 • Röntgen: Röntgen görüntüleme tekniği kemiklerde kırık, çatlak ve üremeler, eklemlerde çıkık, artrit anomaliler, karın boşluğunda tümör, yabancı cisim, gaz, idrar yollarında taş, kum, tıkanıklık, solunum yolları hastalıklarının tanısı, diş çürükleri ve diş kökü hastalıkları ile göğüs boşluğu hastalıkları gibi birçok olgunun teşhisinde önemli rol oynamaktadır
 • Laboratuvar: Her türlü hematolojik, biyokimyasal, serolojik, mikrobiyolojik ve patolojik incelemeler kliniğimize ait cihazlar ve anlaşmalı laboratuvarlar aracılığı ile yapılmaktadır.
 • Operasyonlar: Ortopedik operasyonlar; kırıkların bandaj, pin, plaka, external fixatör ile tespiti. Çıkıklarda açık yada kapalı red ile tespiti. Yumuşak doku operasyonları; kısırlaştırma,fıtık, tümör uzaklaştırılması, biyopsi alınması, yara tedavileri, diyafram fıtığı ve anal kese operasyonları. Göz operasyonları; göz enüklasyonları, göz kapagına ilişkin ameliyatlar, kornea yaralanmaları ve ülserlerinin tedavileri. Kulak ameliyatları; otitis externa drenajı, othematom tedavisi kliniğimizde uygulanmaktadır.
 • Kısırlaştırma: Kliniğimizde rutin olarak yapılan operasyonlardandır.
 • Yatar hasta tedavi: Hasta hayvanlar hekim gözetiminde yatırılarak tedavileri yapılmakta ve hospitalize edilmektedirler.
 • Koruyucu Hekimlik: Sevimli dostlarımızı aşılayarak hastalıklara karşı korumuş oluyoruz ve özellikle yavruyken yapılacak aşılar çok önemlidir. Aşılar sevimli dostlarımızı ölümcül olabilecek hastalıklara karşı koruyacaktır.
 • Mikroçip İmplantasyonu: Tüm sahipli ve sahipsiz pet hayvanlarıkanunen mikroçiplendirilmek zorundadır. Mikroçip sistemi ile internet destekli kimlik kayıtları yapılarak kayıp ve çalınmaya karşı koruma altına alınarak sahibine teslim edilmektedir. Özellikle yurtdışı çıkışlarında gerekli olan ve uluslar arası kimliği belirleyen mikroçipler, bir pirinç tanesi büyüklüğünde olup, non-toksik ve biyo-uyumludur. Kliniğimiz bünyesinde gerçekleştirilen mikroçip implantasyon uygulamasında, aşı uygulaması gibi kısa bir süre içinde küçük dostunuzun deri altına özel enjektörü ile mikroçip yerleştirilmektedir. Uygulandığı evcil hayvanın deri altı bağ dokusuyla kısa sürede kaynaşan mikroçip küçük dostunuza hayatı boyunca hiçbir rahatsızlık vermemektedir.)
 • Reçeteli diet mamalar: Pet hayvanlarının yaşam kalitesinin artması çeşitli hastalıklara karşı tedavi edici içerikleri olan klinik beslenmedir.
 • Profesyonel mamalar: Büyüme evresindeki yavrularda görülebilecek, raşitizm gibi kalsiyum ve D vitaminine bağlı kemik hastalıkları, beslenme hatasından kaynaklanan kansızlık gibi metabolik hastalıklar, deri ve tüylerde matlık, gözlerde akıntı, halsizlik ve yorgunluk gibi vitamin eksikliğine bağlı belirtiler görülmeyecek, temelden sağlıklı besleneceği için vücut direnci yükselecek, sağlıklı büyüyecektir. İhtiyaç duyduğu protein, yeterli düzeyde olup kaslarını yapılandıracaktır.

  Ev yemeklerinde doğru karışımı hazırlamak çok zordur. Kedi ve köpekler her türlü meyveyi ve sebzeyi yiyemediklerinden,(mideleri bunların sindirimi için müsait değildir), vitamin ve mineral eksikliği, proteini(et, tavuk, balık, yumurta, peynir, yoğurt v.s.) fazla veya eksik hazırlanırsa, allerji, tüy dökümü, egzama, mantara yatkınlık gibi deri hastalıkları veya kansızlık, ishal veya kabızlık gibi sindirim sistemi bozuklukları görülebilmektedir. Yağlı, baharatlı, fazla tuzlu yiyecekler, önce hayvanın yağlanmasına, sonra iç organların(kalp, karaciğer, böbrek dokularının) yağlanmasına sebeb olup ömürlerini kısaltacaktır. Üstelik bunları hazırlamak için belli bir zaman gerekecektir. Çalışma hayatının yoğunluğunu düşünürsek, yemek hazırlamak için harcayacağınız zamanı, daha farklı bir şekilde değerlendirebilirsiniz. Profesyonel mamalar, hayvanların ırkına, cinsiyetine ve yaşına göre değişkenlik gösterip sanıldığı gibi çok pahalı olmayıp, günlük ortalaması hesaplandığında, gerek evde pişirdiklerinizden, gerekse besleme hatası nedeniyle oluşan hastalıklar nedeniyle, harcanan tedavi ücretlerinden daha ucuza mal olduğunu farkedeceksiniz .
 • Petshop: Petlerinizin ihtiyaçlarını karşılıyacak hertürlü zengin pet malzemeleri kliniğimizde mevcuttur.
 • Kuaför hizmetleri (randevulu): Kedi ve köpeğinizin traş ve banyosu , tırnak bakımı , anal kese temizliği gibi işlemler verdiğiniz randevular doğrultusunda yapılmaktadır